Ne třeba s jídlem samotným, ale s tím, že si na něj nevzpomenou včas. Nejsem výjimkou. Když pracuju, soustředím se na práci. S klienty jedu regulerně hyperfocus a nic jinýho v tý chvíli neexistuje. Ani hlad.
Takže se mi stává, že se přetáhnu a najednou si uvědomím, že jak ukončím konzultaci, jsem nervózní. Specificky si mnu čelo, vyrychluju se z osy a jsem tak jako napjatě protivná. To je hlad. To je projev přetaženýho těla, který sahá do rezerv a snaží se mě donutit, abych se najedla. Už jsem se to naučila poznat, ale trvalo mi to.
V týhle situaci je vaření naprosto mimo, protože i 10 minut je moc dlouho. Chleba s máslem je taky mimo, protože ho jím fakt jen občas a kromě toho je tu obsah živin nic moc. A přesně v týhle chvíli mi pomáhá LR Figuactive koktejl nebo Figuactive polívčička. Koktejl se rozmíchá do mlíka nebo nemlíka podle preference, polívka se zalije horkou vodou.
Koktejl obsahuje rostlinný bílkoviny z hrachu, cizrny a fazolí, vlákninu z psyllia, vitamíny a minerály. Polívčička to samý. Takže se v klidu najím během pár minut a můžu dál fungovat. Koktejly jsou boží i na cesty nebo ve vedrech, když jen pohled na sporák zvyšuje teplotu v místnosti na nesnesitelno. Na cesty si vozím mlíko v shakeru a koktejl v krabičce. Jo a ještě jedna vychytávka – já už jsem ve věku křupavým a potřebuju víc bílkovin, abych se nekoulela. Jenže ujíst to může být problém. Jako fakt. Kor když člověk na jídlo pravidelně zapomíná, že…
Do koktejlu si proto přidávám odměrku Protein Power, kterej obsahuje sójový protein, syrovátkový protein, kaseinát vápenatý, mléčný protein a vaječné bílky. Fakt tím nenahrazuju normální jídlo, ale je to skvělá pomoc. A teda, někdy si dám koktejl i když mě “honí mlsná”, jsou totiž fakt dobrý a krásně zaženou chuť na sladký.
PS: Pokud je ta chuť na sladký enormní, tak existuje skvělej produkt Fiber boost, kde je organickej chrom, ten s ní velmi pomáhá. A už mlčím a jdu si udělat kávovej koktejl, ten mám nejradši.