Prázdniny jsou v plném proudu, čekají nás naše vysněné dovolené, ať už u moře nebo formou výletů nebo válení se na městském koupališti. Jsme na to dobře připraveni? Umíme se chránit před bolestivými puchýři, spáleninami a nádory?
Téma opalovací kosmetika – je opravdu velké a často se mne na to ptáte. Přiznám se, že tuto oblast konzultuji velmi ráda, neboť mi dává velký smysl. Čím se tedy namazat v celé rodině? Ráda se s vámi v tomto článku podělím o svou praxi a zkušenost.
Jak poznám opalovací kosmetiku, která mne i moje děti opravdu ochrání? Je drahá kosmetika opravdu dobrá? Jak vlastně funguje pro ochranu? A zároveň, jak si užít sluníčko v létě? Já jsem našla řešení, které mě nestojí šílené peníze a jsem si 100% jistá, že opravdu funguje!
Existuje plno mýtů o tom, jak se nespálit, např.:
1. Ve stínu se nespálím
2. Namažu se až na pláži nebo až na sluníčku – to stačí
3. Když se jednou spálím, nemůžu se spálit podruhé
4. Když je krém voděodolný, tak se ve vodě se nesmyje
5. V zimě opalovací krém NEPOTŘEBUJI, atd.
Víte, taky mám strašlivé zkušenosti s opalovacími krémy, které jsem v dobré víře kupovala vždy v lékárně, abych svou malou dcerku chránila. Je velmi náchylná na spálení, protože je hodně světlý typ.
Vyjeli jsme si s kamarádkou a dětmi do Egypta a ze strachu ze spálení jsem Aničku a tehdy malého Vojtíška (2.5 roku) mazala snad 1000x za den. A stejně jsem Aničku neochránila. Byla tak strašně spálená, že jsem s ní musela vyhledat lékařskou pomoc. Stálo mě to tisíce korun a antibiotika. Dále slzy Aničky, protože musela snést bolest a navíc omezit koupání v moři a pobyt na sluníčku.
A v té době jsem si vůbec neuvědomila, že spálená pokožka rovná se pokožka, ve které je zánět, a to zatěžuje imunitní systém pokožky. Protože i pokožka má svůj imunitní systém, který spálením zatížíme a já jsem se potom divila, že moje Anička je na podzim opět nemocná.
Po krátké době jsem se dostala k informacím, jak poznat funkční opalovací krém, a dále jsem získala vědomost o tom, jak opalovací filtry UVA a UVB vlastně fungují. Dále jsem pochopila informaci, že existuje logická technika mazání, a že mažeme min. 20 minut před pobytem na slunku, že filtry UVA a UVB musí být vyvážené. A pokud VYVÁŽENÉ nejsou, může se stát, že nevědomky můžeme zavinit spálení naše i dítěte. Všechny důležité informace jsem dostala na profesionálním školení a k aplikaci jsem zvolila prémiovou kosmetiku německého výrobce LR Health & Beauty. Jak jinak, klinické testy jsou pro mne dnes opravdu důležité. Od té doby se v naší rodině už nikdo nespálil.
Umíte ochránit pokožku hlavy?
Pro děti je spálení velmi bolestivé a stresující. Setkávám se i se spálenou dětskou pokožkou na hlavě. Je krásné, že si dnes holčičky přivezou z dovolené účes – nádherné korálové copánky. Musíme si uvědomit, že tím odkrýváme pokožku hlavy a vystavujeme ji slunečnímu záření, a také okamžitému spálení – opět neskutečná bolest a zatížení imunitního systému, který se musí se zánětem kůže vypořádat.
Takže jak na to?
Dám vám pár drobných rad. Natíráme minimálně 20 minut před plánovaným pobytem venku, ať už je to u moře nebo na výletě. Děti i sebe musíme pečlivě namazat faktorem vždy SPF 50. Pokrývka hlavy je samozřejmostí. Děti samozřejmě několikrát za den přetíráme. A doma používáme pouze kvalitní a ověřenou opalovací kosmetiku s extra vysokým podílem Aloe Vera, navíc se špičkově vyváženými filtry UVA a UVB. Víte, už když lidem vysvětlím, jak vlastně oba filtry fungují – jak logické to je, najdeme AHA momenty, které řeší nekonečné příběhy spálených rodin. Přitom je to tak snadné.
Výhodu vidím také v přítomnosti Aloe vera. Hydratuje, je protinádorová a vysoce enzymatická. Obsahuje 12 enzymů, až 200 bioaktivních látek. A to se ani nebavím o tom, co umí přidaný bio ananas, který v naší LR opalovačce nechybí.
A příště vám napíšu, co dělat po návratu ze slunce. Možná budete překvapeni. Mějte krásný čas a ozvěte se mi, každá pokožka je jiná a potřebuje speciální řešení. Pavla.
Pavla Šmídová
Specialista na prevenci zdravíx