Krásné letní dny čtenáři Magazínu Helou! Opět se Vám hlásí Adéla Smolíková. Dnes bych Vám chtěla předat rady z mé kadeřnické praxe a to ohledně rozčesávání vlasů. Říkáte si, co Vám chci radit ohledně rozčesávání? Vždyť to je jasné! Možná se mýlíte, ale jsou situace, kdy si lidé nesprávně vlasy rozčesávají.
Nejprve bych začala velmi aktuálně. A to, jak na mokré vlasy u vody. V jednom z minulých článků jsem psala, jak zpomalit vyšisování barvy a doporučila jsem používat neoplachující kúry na vlasy. Pokud vlasy rozčesáváte po každém vykoupání v bazénu, doporučuji aplikaci vlasové kúry i několikrát během dne. Rozčesávání je zde od konečků postupně k vlasové pokožce. Setkávám se na koupalištích s tím, jak si mladé slečny vlasy doslova ,,trhají“.
Dále bych se chtěla zmínit, že i u malých dětí (myslím tím děti od cca 3 let) je vhodné v letních měsících použít neoplachující kúru. Sama mám doma dceru, která má delší vlasy a v letních měsících se bez neoplachující kúry neobejdeme. Také po létě má vlasy krásné bez známek narušení.
A jak na vlasy po společenských akcích? Většina žen s dlouhými vlasy si zajde ke kadeřnici, aby jim vytvořila neobvyklý účes. V tomto případě jsou vlasy velmi namáhány. Přichází do kontaktu s kulmou se silně tužícími tužidly, laky gely a jinými zpevňovači a v neposlední řadě je zde tupírování.
Mé doporučení.
Já svým klientkám doporučuji nejprve sundat veškeré vlásenky, pérka a ozdoby. Poté vlasy dvakrát po sobě omýt šamponem, vymačkat rukama přebytečnou vodu a nanést kondicionér nebo masku, kterou nebudeme oplachovat, ale postupně po slabých pramenech budou vlasy rozčesávat. Opět od konců ke kořínkům. A po rozčesání vlasy opláchnout, zabalit do ručníku a nechat vsáknout přebytečnou vodu. Pokud by se vlasy začaly rozčesávat bez omytí, došlo by ke zbytečnému přetrhání vlasů.
Mějte krásné letní dny plné pozitivních lidí !!!