Příroda si krásně pohrává s barvami, co říkáte? Já ve své práci také. Proto bych se ráda dnes zmínila o barvení vlasů. Barvy můžeme rozdělit na dva druhy 1. Přírodní barvivo 2. Oxidační barvy.
Mezi nejznámější přírodní barviva patří Hena. Hena je také uznávaný regenerační prostředek. Její nevýhodou je nejistý odstín konečné barvy a nekryje šedivé vlasy. Pouze je natonuje.
Na rozdíl od barvení vlasů rostlinnými barvivy je oxidační barvivo schopno proniknout do hlubších vrstev vlasů. Pokud jde o přírodní nebarvené vlasy, je velmi důležité určit hloubku přírodních vlasů. V mé praxi se mi ukazuje neodborná znalost barvení vlasů. Již několikrát jsem stahovala vlasy na světlejší odstín, neboť si zákaznice chtěla ušetřit čas a peníze, jenže… Barvy, které zakoupíte v drogeriích jsou přepigmentované. A proč? Je to velmi jednoduché. Výrobci totiž musí vyhovět všem zákazníkům a nevědí kdo a jak moc má šedivé vlasy, takže do barvy dají velké množství umělých pigmetů. Jenže barvu si zakoupí slečna čí mladá paní, která nemá šedivé vlasy a ke všemu si zvolí špatný odstín a najednou je tmavá ne – li černá. A problém je na světě. Také skoro nikdo neví a netuší, že barva barvu nezesvětlí. Barvu dokážeme my kadeřnice stáhnout pouze zesvětlovácí lázní.
Kadeřnická profese je tak trochu alchymie. Dnes je široká škála barev. Kadeřnicí podle typologie zvolí vhodný odstín barvy a střih. Takže se nevyplácí kupovat nekvalitní přepigmentované barvy, po kterých budete mít zničené a vysušené vlasy.
Musím se přiznat, že i já sama mám ráda kvalitní produkty a klidně si připlatím. Jsem ráda, že se mi do cesty napletla německá společnost LR Health and Beauty, která vyrábí produkty pro zdraví a krásu. A já tak mohu pomáhat lidem mít nejen zdravé vlasy, nehty, pleť ale i krásně a příjemně vonět. Pro mou radost musím konstatovat, že kdo vyzkouší, nechce nic jiného. Mějte krásné dny.