Jak jsem porazila kožní plíseň
V létě se můžete velmi často setkat se vznikem plísňových onemocnění, popř. zpomalením jejich probíhající léčby. Podíl na tom má často nadstandardní konzumace velmi sladkého ovoce, horko, překyselený organismus či bazénová a plavková vlhkost. Praxe mi ukazuje, mnoho lidí považuje kožní plísňové infekce za téměř nemožné vyřešit, přičemž je k tomuto názoru přivedly nedostatečně efektivní návštěvy kožního lékaře, který často neuplatňuje komplexní pohled. Dle jejich slov většina lékařů pouze léčivou mastí infekci dočasně zaléčí, ale dochází k recidivě. Máte-li tedy problém, zkusím vám demostrovat podpůrné řešení např. na příběhu mých synů. Podotýkám, že jde o inspiraci, která se týká téměř všech typů kožních plísňových onemocnění, nikoliv jen níže uvedené.
Zpropadená moučnivka!
Plísňové onemocnění – moučnivka – je nepříjemným problémem především u novorozenců, nicméně útočí nejen v těchto případech. Přenáší se při kojení z matky na dítě a z dítěte zpět na matku. Jde tedy o dlouhodobý boj, kdy následně vznikají nepříjemné afty a skrz stolici pak i kožní vyrážka a následné opruzeniny kolem konečníku. Moji synové moučnivku dostali před nedávnem, tj. v 19 měsících jejich věku, a to po prodělání zadní rýmy. Imunitní systém byl zmíněnou rýmou vyčerpán a v této době začaly dětem růst stoličky. Kluci si tedy zavlekli do pusy infekci a vlivem dočasně oslabené imunity se ve střevě přemnožila kvasinka, která způsobila moučnivku v dutině ústní.
Co s tím?
Dříve se v porodnici natíraly bradavky ženám tzv. fialkou. Ta se dlouho používala i přímo dětem do pusy. V posledních letech se však od tohoto postupu ustoupilo, a to kvůli možným toxickým problémům. K tomuto bych se ale ráda vyjádřila. Nemyslím si, že když se fialka natře na některý výrazný pupínek jednorázově, že je to toxický problém. Děti v moderní době konzumují daleko více toxických látek ve stravě, lécích, nápojích. Takže bych zapojila selský rozum a fialky na 1-2 dny bych se nebála. Fialka zamezí množení kožní infekce a pupínky zaschnou.
Já osobně jsem nasadila fialku na výraznější pupínky u konečníku. Do pusy jsem používala produkt Aloe Vera Emergency spray z řady Aloe Via od firmy LR Health & Beauty, čímž jsem zamezila vzniku bolestivých aftů. Současně jsem stírala tímto produktem moučnivku mechanicky z úst. Povedlo se mi tak ochránit pokožku i sliznici před vznikem následné bolestivé infekce a opruzenin. Je však nutno říci, že toto nestačí, problém se tím trvale nevyřeší.
Uleví se vám, ale je třeba vytrvat
Je vhodné vědět, že tato terapie je pouze úlevná a trvale nezabere, dokud člověk nepochopí, že moučnivka je způsobena střevní disharmonií prospěšných bakterií. Vlivem narušení střevní mikroflóry došlo k přemnožení kvasinek. Pochopením podstaty toho, že jde o vnitřní, nikoliv jen vnější problém, dokáže každý selsky uvažující člověk vyhodnotit, že doplněním silných a kvalitních probiotik pomůže k omezení množení plísní. Zde bych ráda upozornila na dohledání si problematiky o kvalitě probiotik, neboť toto téma je velmi diskutováno. Hodně inspirace najdete také na naší stráne Helou!. Pojďme ale dále.
Začala jsem oběma synům sypat do večerní vlažné polévky silná probiotika. Volila jsem opět z portfolia LR Health & Beauty, a to proto, že synové kapsli nechtějí polykat a vyhovuje mi patentovaný mikrokapslový obal práškového obsahu, který zamezí zničení živých prospěšných bakterií již v žaludku. Probiotické bakterie tak působí až ve střevě v plné síle. Současně jsem nasadila klukům “dietu”, a to takovou, že jsem jim zcela vysadila kyselé potraviny, silně omezila vše, co obsahuje jednoduché cukry, včetně oblíbeného melounu. Tímto komplexním postupem jsem zaznamenala velice rychlé výsledky, kdy již po 2 dnech nastal znatelný ústup ústního povlaku i pupínků u konečníků. Z praxe ale vím, že vyhráno není. Je třeba ještě cca 3 i více týdnů (dle stavu imunity dítěte) udržovat především probiotickou terapii pro, laicky řečeno, utlumení plísňového podhoubí, které je stále připraveno znovu zaútočit.
Tímto způsobem se dá vyřešit celá řada běžných kožních problémů, od plísní za nehtem, až po plísňovou vyrážku dospělého. Současně je třeba být trpělivý, neboť u dospělého trvá taková léčba několik měsíců. Samozřejmostí je také použití kvalitní přírodní kosmetiky, která nenaruší ochranné PH pokožky. Přirozené kyselé PH pokožky je totiž chemickou kosmetikou narušeno, čímž je zrušena ochranná bariéra před patogeny.
TIP č. 1 : Pří léčbě kožních, ale také gynekologických infekcí, je velmi vhodné využít sílu moře. Pokud na dovolené upltníte výše uvedené zásady, problému se dá zbavit výrazně rychleji.
TIP č.2: Je potřeba si uvědomit, že poznatky jsou zde popsány obecně. V potaz je nutné brát také mnoho dalších faktorů, tj. od alegií a dalších autoimunitních chorob přes konzumaci ATB, až po psychiku, výživu a obytné prostředí. V domech a bytech se často vyskytují plísňová ložiska, stejně jako na nekvalitně ošetřované kuchyňské lince. Od těchto poznatků se pak terapie upravuje přímo na míru. Vyhledejte proto kvalitního poradce.
Přeji vám krásné léto s plísní tak maximálně na dobrém sýru.
Doporučené stránky:
http://www.lr-czech.com/aloe-vera-sprej-prvni-pomoci
Máte zájem o uvedené produkty? Kontaktujte nás pro objednávku.